HOMEND ANTAKYA 61 – GALATASARAY ODEABANK 68

0
997

Türkiye Kadınlar Basketbol liginde 4. hafta karşılaşmasında Homend Antakya Belediye Kadın Basketbol takımı kendi saha ve seyircisi önünde Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol takımı ile karşı karşıya geldi.

image

Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan ve heyecanlı dakikalara sahne olan Homend Antakya Belediye ile Galatasaray Odeabank takımları arasındaki Kadın Basketbol müsabakasını Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Homend Antakya Belediye Spor idarecileri ve spor severler ilgi ile izlediler.

Maça hızlı başlayan ve tüm periodlar da rakibi karşısında güçlü bir performans sergileyen Homend Antakya Belediye Kadın Basketbol takımı, başa baş bir mücadele ile devam eden maçta son dakikalara kadar üstünlüğünü korudu.

Ligin güçlü takımlarından biri olan Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol takımı, her period da Homend Antakya Belediye Kadın Basketbol takımını yakaladı ve çoğu zaman beraberlik sağlandı.

Maçta periodlar şu şekilde oldu: 1. Period 12-18, 2. Period 32-29, 3. Period 49-48 ve son period 61-68.

Maçta büyük bir heyecan yaşayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Homend Antakya Belediye Kadın Basketbol takımının, Galatasaray Odeabank karşısında çok iyi performans sergilediğine dikkat çekerek, takım idarecilerini ve sporcuları tebrik etti. Başkan Savaş ayrıca, salonu dolduran ve takıma muhteşem bir destek sağlayan sporseverlere de teşekkür etti.

  Homend Antakya Belediyesi Başantrenörü Hakan Acer, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, son periyodun ortalarına doğru çok  iyi mücadele ettiklerini dile getirerek, “iyi bir hücum organizasyonu yaptık. Ancak, son 5  dakika da iyi organize olamadık. Bu son dakikalarda iyi organize olamamak bize maçı kaybettirdi. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız ve galibiyet serimize devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here