ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

0
1599

TÜRK ALMAN KÜLTÜR MERKEZİ YÖNETİMİ VE KİEL HEYET’İNİ KABUL EDEN BAŞKAN KİMYECİ:

ANTAKYANIN ALMANYA’DA TANITILMASI GÜZEL BİR OLAY

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Ziyarette Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’ye yeni görevinde başarılar dileyen Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper, “İnşallah sizin bu döneminiz, Antakya’ya hayırlı uğurlu olur. Antakyamız için yararlı, güzel projeler üretirsiniz. Biz Türk Alman Kültür Merkezi olarak her zaman yanınızda olacağız. Almanya’dan gelen Kiel Kardeş Şehir gurubu adına, yönetim kurulum adına tekrar sizlere yeni görevinizde başarılar dileriz” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci yapılan bu güzel ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper ve yönetim kurulu üyeleri ile Kiel’den gelen konuk heyetin bu ziyaretleri bizleri oldukça sevindirdi. Türk Alman Kültür Merkezi’nin ilimiz genelinde yaptığı sosyal, kültürel faaliyetleri yakinen takip ediyoruz. Antakyanın, Hatay’ın ve Türkiye’nin Almanya’da tanıtılması, kültür zenginliklerimizin ifade edilmesi güzel bir olaydır. Her iki ülke insanlarının kültürlerini tanıması yolunda sizler büyük görev üstlenmiş durumdasınız. Kiel kenti işadamları ile kentimizde yeni istihdam alanlarının oluşturulmasında büyük hamleler yapılabilir. Türk Alman Kültür Merkezi’nin yapacağı faaliyetlerde Antakya Belediyesi olarak destek olacağız” dedi.

Konuk heyet içinde yer alan Kiel kardeş şehir çalışmaları başkanı Klaus Onnasch, Başkan Kimyeci’ye Türkçe hitap ederek, “Yeni görevinizde başarılar diliyor, candan tebrik ediyorum. Kiel halkı adına da tebrik ediyorum. Ümit edelim kardeşlik ilişkileri daha fazla gelişir. Kiel Belediyesi adına size bir mektup getirdim” dedi ve Başkan Kimyeci’ye Kiel’i temsil eden maket gemi hediye etti.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Kiel Heyeti adına konuşma yapan Klaus Onnasch’a hediyeden dolayı teşekkür ederek, “Kiel heyeti temsilcisi Klaus Onnasch, kalpten çok güzel bir konuşma yaptı. Antakyamız sadece bugünümüz değil, binlerce yıl öncesi geçmişe sahip, tarihi ve kültürel zenginliği olan bir şehirdir. Antakya çeşitli medeniyetlerin buluştuğu ve kardeşçe, birlik, beraberlik ve hoşgörü içerisinde yaşadığı dünya kentlerinden biridir. Bu nedenle farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Antakya’da var olan kardeşlik, barış ve huzur ortamının dünyanın her tarafından örnek alınmasını arzu ederiz” dedi.

Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, konuk heyet ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

FİNAL’E YÜKSELME BAŞARISI GÖSTEREN HATAYSPOR’U KUTLAYAN BAŞKAN KİMYECİ:

 GURUR KAYNAĞIMIZSINIZ

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Hatayspor’un İzmir’de Göztepespor ile oynadığı karşılaşma sonrasında finale yükselmesinden dolayı Hatayspor Kulüp Başkanı Jan Baram, yönetim kurulu üyelerini, teknik kadroyu ve futbolcuları kutlayarak, gurur kaynakları olduklarını söyledi.

PTT 1. Ligine yükselme maratonunda zorlu engelleri aşarak final oynama hakkı elde eden Bordo-Beyazlı ekibe başarılar dileyen Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, “Hatayspor’un elde ettiği bu başarı bizleri oldukça sevindirerek, kentimizde bayram havasının yaşanmasına vesile oldu. 31 Mayıs Cumartesi günü Alanyaspor ile oynayacağı final karşılaşması başta Antakyalılar ve ilimiz olmak üzere Hatayspor’a gönül verenler için oldukça önemlidir. Hataysporlu futbolcular, PTT 1. Ligine yükselme final karşılaşmasında üstün performanslarını sahaya yansıtacaklardır. Başta teknik kadro, yönetim kurulu olmak üzere Bordo-Beyazlı formayı giyip terleriyle hakkını veren tüm futbolcuları kutlar, başarılarının devamını dilerim. Elde edilen başarı inşallah, final maçında da devam eder ve Hatayspor, önümüzdeki futbol sezonunda kentimizi, ilimizi PTT 1. Ligi’nde başarı ile temsil eder” dedi.

BAŞKAN KİMYECİ, NURLU VE ALDIÇ AİLESİ’NİN ÇOCUKLARININ NİKÂHINI KIYDI

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Nurlu ve Aldıç Ailesi’nin çocuklarının nikâhlarını kıydı.

Antakya Belediyesi Nikah Salonu’nda Başkan Kimyeci’nin kıydığı nikahta Pelin Nurlu ve  Savaş Aldıç’ın nikah şahitliklerini Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Mehmet Çil ve Hani Kılınç yaptı.

Aile büyüklerinin de yer aldığı nikah töreninde genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyen Başkan Kimyeci, evlilik cüzdanını Pelin Nurlu’ya teslim etti.

BAŞKAN KİMYECİ ATA KOLEJİ’NİN TİYATRO ETKİNLİĞİNİ İZLEDİ

 Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Antakya Ata Koleji’nin düzenlediği tiyatro etkinliğini izledi.

Kültür Merkezi’nde Antakya Ata Koleji öğretmenleri ve öğrencilerinin rol aldığı Moliere’nin Cimri adlı oyunu Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci eşi Nursel Kimyeci, Ata Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Rana Salih, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda veli izleme imkânı buldu.

Tamamen amatör ruhla sahnede üstlendikleri rolleri büyük beceri, üstün özveri ile yerine getiren Ata Koleji öğretmen ve öğrencileri profesyonel sanatçıları aratmadı.

Moliere’nin Cimri adlı oyunu büyük başarı ile sahnelendiğini ifade eden Başkan Kimyeci, “Ata Koleji ilk defa bir tiyatro etkinliği ile veliler karşısına çıktı. Profesyonel bir kadro sahnedeymiş gibi tiyatroyu izledik. Bu başarılarından dolayı Ata Koleji yönetimini, öğretmenlerini ve öğrencilerini kutlarım” dedi.

 

(Haber Ekidir) Hatayspor_960x768 Alman Heyeti (2)_1024x685 Alman Heyeti (3)_1024x685 Ata Koleji (1)_1024x683 Ata Koleji (2)_972x768 Ata Koleji (3)_1024x683 Nikah (1)_1024x685 Nikah (2)_1024x685 Nikah (3)_1024x685

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here