Bitirilemeyen ARSUZ Yolu

0
1763

Yıllar önce Arsuz-İskenderun yolunun tek gidiş tek geliş olması hem tehlikeli, hem de birçok kazanın olmasına sebebiyet vermişti.

Öyle ki bölge halkı ve bu yolu kullananların yıllarca dil dökmesi sonucu yolun yapımına 2007 yılında ağır aksak başlanmış, karayollarının çalışması sonucu 2010 sonlarına kadar ancak düzene girmişti. O günden bugüne halen bitirilemeyen yol adeta kazalara davetiye çıkarıyor.

arsuz yol arsuz yol-4

 

BİTİRİLEMEYEN ARSUZ YOLU  KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

Yolda trafik işaret ve işaretçilerin olmaması, yolun ışıklandırılmasının yapılmamış olması, hem sürücülere, hem de güzergâh üzerinde bulunan yayalara ve hayvanlara tehlike saçıyor.

İSKENDERUN SAHİL ŞERİDİ GİDİŞ GELİŞLİ YOLUN ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE IŞIKLANDIRILMASI BİR TÜRLÜ YAPILAMADI

İskenderun’dan Akçalı beldesine kadar yol bitmiş durumda, Akçalı beldesi Arsuz’a kadar çalışma devam ediyor.

Fakat yol açık, araçlar vızır vızır. Malum yaz geldi. Gündüz çok fark edilmeyen yol gece olunca karanlığa bürünüyor, ne trafik işareti veya işaretçisi, ne kavşaklarda trafik lambası var. Yol aydınlatması da yok.

Halkın ortak kullandığı ve Nardüzü’nden, Akçalı beldesine kadar ışıksız, kontrolsüz, levhasız bir tatil beldesi yolu, adeta kazalara davetiye çıkarıyor.

Soruyoruz illa ciddi bir kazanın olması, illa birkaç ölümün olması mı? Sizi harekete geçirecek.

Kazalara davetiye çıkmadan önce, biz Tüm yetkilileri acil önlem almaya davet ediyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here