Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Turnuvası

0
1205

fotoğraf 1 fotoğraf 2 fotoğraf 3 fotoğraf 4

MİNİK FUTBOLCULAR COŞTU
Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 24. Kuruluş yıldönümü amacıyla düzenlenen turnuva çok renkli görüntülere sahne oluyor.
Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mehmet Öztürk’ün de katıldığı turnuvanın ilk maçı öncesi açıklama yapan ASKF Eğitim-Sağlık Kurulu Başkanı ve turnuva sorumlusu Fahri Serdar Özal “Federasyonumuzun 24. Kuruluş yıl dönümünü en güzel şekilde kutlamak için U-11 futbol turnuvasını düzenledik. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Başkanımız Mehmet Öztürk’ e ve sponsorumuz Beyza Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan’a teşekkür ediyoruz. 27 Haziran 2014 tarihine kadar sürecek turnuvada amacımız minik futbolcularımızı kaynaştırmak, yaz tatillerine girdikleri şu günlerde onlara moral depolamak, onların gelişimlerine katkıda bulunmak, tecrübelerini geliştirmek, zeki ahlaklı ve örnek sporcular yetiştirmektir. Takım sorumluları ve yöneticileri ile birlikte başarılı gençler yetiştirmek amacıyla istişareler yapıp en güzel, en iyi uygulamaları hayata geçirmek istiyoruz. Kulüplerimize bu konuda teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan kulüplerimizin yöneticilerine, antrenörlerine teşekkür ediyorum. Turnuvanın diğer maçlarına da futbol severleri bekliyoruz. Turnuvaya katılan takım oyuncularının ailelerini ve tüm futbol severleri futbol turnuvasına bekliyoruz. Minik futbolcularımızın sevinç ve heyecanını paylaşmaya bekliyoruz. ” dedi.
Turnuvaya özelikle ailelerin büyük ilgi gösterdikleri görülüyor. Çekişmeli maçlar minik futbolcuların ve taraftarın ilgisini çekiyor. İlk iki günkü maçlarda heyecan süper lig maçlarını aratmayacak cinstendi. 20 Haziran Cuma günü yapılan ilk maçlarda Hatay Milli Eğitimspor, Sümersporu 5-0, Tavla Belediyespor, Kırıkhansporu 3-1 yendi. 22 Haziran Pazar günü oynanan maçlarda Hatay Milli Eğitimspor, Yeniçağ sporu 3-0, Kırıkhanspor, Sümersporu 2-1 yendiler. Turnuvanın yarın oynanacak maçların da ilgi görmesi bekleniyor. 24 Haziran Salı günü 17.00 de Yeniçağspor-Tavla Belediyespor, 18.00 de Kırıkhanspor- Hatay Milli Eğitim Spor maçları oynanacak.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here