Ankaralılar, Hatay’ın Meşhur Künefesinin Tadını Doyasıya Çıkardı

0
1253

1

Hatay’ın değerlerini, Ankara’dan tüm dünyaya anlatmak ve tanıtmak amacıyla bu yıl 3.sü düzenlenen “Başkent’te Hatay Günleri” etkinliği kapsamında Abdi İpekçi Parkı’nda vatandaşlara künefe ikram edildi.

Hatay’ın plaka numarasına ithafen 31 tepsi hazırlanarak parkta kurulan ocaklarda kızartılan ve şerbetini TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile Vali Yardımcısı H.Volkan Köksal’ın döktüğü nefis künefeler vatandaşlara ikram edildi.

Vatandaşlar bir yandan künefelerini yerken diğer yandan da yöresel kıyafetleri ve sempatik şiveleri ile dikkati çeken Antakya Kına Gecesi ekibinin birbirinden güzel türkülerini dinledi, halkoyunları ekibinin halayları ile de hoşça vakit geçirdiler.

Efsanevi güzel Defne ve ona aşık Apollon’u canlandıran gençlerin alanı renklendirdiği etkinlikte barış, sevgi ve hoşgörü mesajları verildi.

Künefe şölenine, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü (MKÜ) Prof. Dr. H. Salih Güder, Vali Yardımcısı H.Volkan Köksal, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay İlçe Kaymakamları, üç semavi dinin temsilcileri, Oda ve Borsalarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ile Ankara’dan ve Hatay’dan çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkent’te Hatay Günleri, Medeniyetler Korosu konseri, halkoyunları, yöresel yemek sunumları, el sanatları, yöresel ürünlerin satışları, güleryüzlü Hataylıların misafirperverliği ve hoşsohbetleri eşliğinde 09 Kasım 2014 Pazar günü saat 18.00’e kadar devam edecek. Tüm Vatandaşlarımızı bu güzel etkinliğe bekliyoruz.

8 1 1 (1) 5 4 4 (1) 3 3 (1) 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here