Valimiz Topaca TRT Haber ve Beyaz Tv’ye Konuk Oldu

0
764
4
Başkent’te Hatay Günleri etkinliği için Ankara’da bulunan Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, 04 Kasım 2014 Salı saat 08.30’da TRT Haber’de yayınlanan ‘Gündem Programı’na ve 05 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 08.10’da Beyaz Tv’de yayınlanan ‘Uyan Türkiyem’ programlarına konuk oldu.
Beyaz Tv’deki programa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer ile beraber katılan Vali Topaca, “İlimiz binlerce yıllık birarada yaşama kültürünü fazlasıyla hissettiren bir il. Bir aylık Hatay Valiliğim süresince bunu yakından gördüm.” dedi.   
İlimiz hakkında da bilgiler veren Ercan Topaca, “Hatay Günleri etkinliğini İlimizin ulusal ölçekte tanıtılması ve gündeme getirilmesi açısından önemli. Hatay’ı varolan kültürel zenginlikleriyle, inanç bakımından hoşgörüsüyle ve ülkemize tarım ve sanayi alanında yaptığı katkılar ile tüm Türkiye’ye bir kez daha tanıtmak istedik. Hatay’ın güzelliklerini daha yakından tanımak isteyen tüm vatandaşlarımızı önce Atatürk Kültür Merkezi’ndeki fuara ardından da Hatay’a bekliyoruz ” dedi.
Başkent’te Hatay Günleri’nde Hatay’ın meşhur künefe şovu ve Medeniyetler Korosu konseri, Antakya Kına Gecesi ekibi ile Şenköy Halk Oyunları gibi birçok etkinlik vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Hatay Günleri, 09 Kasım Pazar gününe kadar lezzet şöleni,  çeşitli etkinlikler ve konserlerle devam edecek.
7 5 4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here