Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu Güldürmeye Devam Ediyor

0
866

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından organize edilen Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Antakya’nın hemen her mahallesine tiyatro götürmeye devam ediyor.

Tiyatro (1)_1024x613
8 Kasım 2014 tarihinde Antakya Kültür Merkezi’nde ilk kez perdelerini açan Yaşasın Temizlik isimli tiyatro oyunu 7. Haftasında bir kez daha perde dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu Avsuyu Mahallesi’nde bir salonda gerçekleştirilen oyun mahalle halkının ve özellikle çocukların yoğun ilgisi ile karşılandı. 2 seans olarak sahnelenen oyunun her iki seansında da salon dolup taştı. “Yaşasın Temizlik” isimli oyun çocukları eğlendirmenin yanı sıra, çevre temizliği konusunda eğitici bilgiler veriyor. Çocuklar oyunun sonunda kendilerine hediye edilen balonlarla çifte sevinç yaşadılar.

Yılsonuna kadar 95 mahallenin uygun salonu olanlarında, sahne almış olacak olan oyun 8. haftasında da sahne almaya devam edecek.

Bunun yanı sıra 23 ve 25 Aralık 2014 günleri saat 19.30’da Antakya Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek olan Karga Karga Gak Dedi isimli tiyatro oyunu izleyicilere keyifli anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından organize edilen ve Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek olan komedi oyunun yönetmenliğini ise Antakya’nın usta tiyatrocularından Şakir Yıldızbaş yapıyor.

Tiyatro (2)_1024x531 Tiyatro (1)_1024x613

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here