AVRUPADA İLAÇ OLARAK SATILIYOR

0
906

Üzüm Çekirdeği Avrupa üzerinde genel anlamda ilaç niyetine satılıyor. Bu üzüm çekirdekleri ödemden, nezleye kadar bir çok hastalığın tedavisi için kullanılan üzüm çekirdekleri oldukça değerli bir besindir.

Üzümün çok faydalı olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Özelliklede zihin açma konusunda sınavlardan önce kuru üzüm tavsiye edilmesinden ne derece önemli olduğu anlaşılabilmektedir. Ama birçoğumuz üzümü yerken çekirdeğinden muzdarip olmamız durumunda sıkıntılar yaşarız. Onu tüketmez, atarız oysaki çok değerli bir besindir. Hatta marketlerde en çok çekirdeksiz üzümler rağbet görmektedir. Hâlbuki üzümün çekirdeği bugün birçok Avrupa ülkesinde ilaç niyetine kullanılırken, tabletler halinde de satılmakta ve oldukça rağbet görmektedir. Yavaş yavaş Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan üzüm çekirdekleri, yakında bütün eczaneler üzerinde yerini alacağını düşünüyoruz.

Bu çekirdeğin en önemli faydalarından bir tanesi kan damarı onarıcı olma özelliği taşımasıdır. Kan damarları insan için hayati önem taşıdığını hepimiz biliriz. Başınızdan ayak uçlarına kadar her doku kanla beslenmektedir. İncecik kılcal damarlardan oluşan ve geniş atardamarlara kadar devam eden karmaşık kan damarları ağı hepimizin yaşam kaynağıdır. Eğer kan damarları yaşlanıyorsa, hastalanmalar, zayıflamalar, incelmeler ve kan sızdırma işlemleri sağlığınız için tehlike ifade ediyor demektir. Oksijeni taşıyan kan düzgün bir biçimde akışı sağlanmıyorsa kalp kasınız hasar görmüş olabilir. İşte üzüm çekirdeği, zayıflamış kan damarlarını güçlendirerek normal sağlıklarına döndürebilen, dolaşım bozukluklarının düzelten ve önleyen yapıya sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here