Kırışıkları Azaltabilecek Yiyecekler

0
597

Kırışıkları azaltabilecek olan yiyecekler;

Yaşların ilerlemesiyle birlikte kırışıklıklar bazı cilt yapılarında çok daha erken rastlanabilmektedir. Kırışıklığın tabii ki ömür boyu önüne geçmek mümkün değildir. Fakat cildimize dikkat ederek, bu işlemin gerçekleşmesini sağlayabiliriz. Bakımın yanı sıra en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, yiyeceklerimize dikkat etmemiz olacaktır. Bazı yiyeceklerin resmen kırışık düşmanı olduğu olduğunu bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Kırışıkları Azaltan Yiyecekler Nelerdir?

  • YAĞ: Yağ seçimlerinde kırışıklıklar için oldukça önemsenmektedir. Zeytinyağlı, konola, mısır özü ve soya tüketilmelidir. Margarin ve tereyağından uzak durmamız gerekiyor.
  • YEŞİL ÇAY: Günde içilen 2 bardak yeşil çayın, kırışıklara karşı tedavisi en doğal yöntemdir. Yeşil çayın serbest radikaller ile savaşması hücreleri koruyucu vitaminleri sayesinde kırışıklıkların azalmasına neden olmaktadır.
  • KARBONHİDRAT: Karbonhidrat tüketimlerinde yenilmesi gerekenler; bal, şeker, pekmez, çikolata, ekmek ve pilav türlerinden uzak durulması gerekir. Daha çok insülin seviyesini yavaşça yükselten gıdalar yenilmelidir.
  • A VİTAMİNİ: A vitamini içeren turunçgiller ve sebzeler sıkça tüketilmeli ve bu sebzelerin cilt hücrelerini yenileyerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmasını sağlamakta önemli rol oynamaktadır.
  • SOYA FASULYESİ: Soya fasulyesi içinde bulunan bitkisel östrojenler cildinizin gerginliğini sağlayarak daha canlı bir cilde kavuşmanızda büyük etken sağlamaktadır. Soya fasulyesi kadınlarımız tarafından daha çok krem yapımında kullanılarak maske üzerinde de kullanılması sonucu cildin gerilmesini sağlayabilmektedir.
  • MEYVELER: Portakal, kiraz, avokado, şeftali, kavun, armut, yeşil elma ve greyfurt gibi meyvelerin kırışıklara karşı savaşarak cildinizin daha geç kırışmasında önemli katkılar sağlamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here