ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI’NIN AĞI GENİŞLEYECEK

0
1019

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Hatay’ın anavatana katılışını 76. yıldönümü kutlamaları ve Hatay Festivali etkinlikleri kapsamında bu yıl 31.’si düzenlenecek olan Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın hazırlıklarını bütün hızıyla sürdürüyor.

Antakya ve İskenderun merkezli tüm ilçelerin katılımıyla organize edilecek turnuvada belli bir yaşa gelmiş ve iş hayatından dolayı spor yapmaya vakit bulamayan vatandaşları spor yapma imkanı sağlanacak ve Hatay’ın birlik ve beraberliği pekiştirilecek.

Kamu kurum ve kuruluşları, dernek ile odaların katılımıyla ilginin her yıl arttığı turnuva, Antakya ve İskenderun olmak üzere iki grup şeklinde düzenlenecek.

Turnuvaya katılımın alt yaş sınırı 40(1975 doğumlu) olarak belirlenirken, turnuvaya katılacak olan takımlar, 34-40 (1976-1977-1978 doğumlu) yaşları arasında en fazla 5 oyuncuyu kontenjan olarak listesine alabilecek.

Antakya Grubu dahilinde, Antakya, Defne, Samandağ, Yayladağı, Altınözü, Kumlu, Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinden turnuvaya katılacak olan takımların maçları Antakya merkezde bulunan Antakya Nazım Koka Sahası’nda oynatılacak. İskenderun grubu dahilinde bulunan İskenderun, Belen, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçelerinden turnuvaya katılacak olan takımların maçları ise İskenderun merkezde bulunan İskenderun
Sentetik Çim Yüzeyli Sahası’nda oynatılacak.

Antakya ve İskenderun’da yapılacak olan grup müsabakaları Temmuz ayının başında sona ermesi planlanırken, müsabakalar sonucunda ilk dört sırayı alan takımlar arasında Antakya ve İskenderun grupları arasında çapraz eşleşme (1.-4. takım ve 2.-3. takım şeklinde) yapılacak.

Deplasmanlı eleme sistemine göre 2 maç oynatılarak bir üst tura geçecek olan takım belirlenecekken, Final maçı ile 3-4. lük maçı tek maç üzerinden oynanacak. Ayrıca takımlar aynı ilden çıktığı için eşitlik halinde deplasmanda atılan gol 2 gol olarak değerlendirilmeyecek.

Antakya grubu dahilinde bulunan ilçelerden başvuru yapacak olan takımlar başvurularını 17 Nisan 2015 tarihine kadar HBB merkez binasında bulunan Turnuva Sekreterliği’ne bilgi vermesi gerekiyor. İskenderun grubu içinde bulunan ilçelerden katılmak isteyen takımlar da yine 17 Nisan 2015 tarihine kadar HBB İskenderun Hizmet Binası’ndaki Turnuva Sekreterliği’ne başvuruda bulunması gerekiyor.

28622665 ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI'NIN AĞI GENİŞLEYECEK (1) ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI'NIN AĞI GENİŞLEYECEK (2) ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI'NIN AĞI GENİŞLEYECEK (3)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here