Kaymakam Tortop ve Başkan Kimyeci 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’na Katıldı

0
902

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun düzenlediği 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’na katıldı.
Kültür Merkezi’nde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’na katılmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakam Tortop; “Kahramanlığın ve yiğitliğin yeryüzündeki temsili büyük Türk Milleti, tarih boyunca hüküm sürdüğü coğrafyalara iyilik ve barış götürmüş ancak içeriden ve dışarıdan pek çok saldırıya maruz kalarak hainlik ve düşmanlıkla karşılaşmıştır. Bu düşmanlık duygularına en son 15 Temmuz Gecesi maruz kaldık ve dünya insanlık tarihinde hiç görülmemiş bir ihanetle karşılaştık. Aziz milletimizin dini duygularını sömürerek halkın yaptığı yardımlarla büyüyen hain bir yapı, halkı ve halkın meclisini vuracak kadar alçaklaşmış ve 40 yıllık sinsi bir planı hayata geçirerek emsali görülmemiş bir ihanetin mümessili olmuşlardır. Ancak hiç kimse aziz milletimizin kendi egemenliğini savunma noktasındaki azim ve kararlılığını hesap edemedi. Türk Milleti; özgür seçimlerle oluşturan milli iradeye, kendisinin seçtiği Cumhurbaşkanı’na, egemenliği oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, hukuk devletine ve demokrasiye canı pahasına sahip çıktı. Türk Milleti, bu sıkıntılı süreci atlatmak için birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları ile birbirine sıkı sıkı kenetlendi. BU duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu güzel programı hazırlayan Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu idarecilerini, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.”
Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun düzenlediği 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’na katılan Başkan Kimyeci, 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar dileyerek bu anlamlı programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’nda müzik dinletisinin ardından 15 Temmuz Şehitleri için şiirler okundu. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi öğrenciler tarafından canlandırıldı.
Programa Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Başkan Kimyeci, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan ve MHP Antakya İlçe Başkanı Adnan Akdaş ve AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal’ın eşi Raciye Yeşildal katılım gösterdi.
Programın sonunda katılımcılarla günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.
15 Temmuz Temalı El Sanatları Sergisi Açılışı
Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Başkan Kimyeci, 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’nın ardından Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun düzenlediği 15 Temmuz Temalı El Sanatları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.
Sergiye katılmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç; “ 15 Temmuz’u anarak aziz milletimizin milli birlik ve beraberlik duygularını ve 15 Temmuz Gecesi birbirimize kenetlenerek atlattığımız anları resme döken tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.
Katılımcılarla birlikte sergiyi ziyaret eden Başkan Kimyeci; “Bizlere emanet edilen bu vatan toprağımızı bizden sonraki kuşaklara ulaştırmak için elimizden geleni yapmamız lazım. Aziz milletimiz birlik ve beraberliğini her daim sürdürerek her sıkıntıyı atlatmayı başaracaktır. 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar diliyor ve bu güzel sergiyi hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Sergiye Kaymakam Tortop ve eşi Reyhan Tortop, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Başkan Kimyeci ve AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, şehit aileleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Serginin ardından katılımcılarla günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here