Hbb’den Modern Ve Konforlu Ulaşım Hizmeti

0
151
hbb.
hbb.

Hataylılara kaliteli ve daha güvenli ulaşım olanağı sunabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürerek, güvenli ve modern yolculuk hizmeti veren Hatay Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada vatandaşlara kolaylıklar sağlamaya devam ediyor.
Kente yeni kazandırılan Hatay Bölge Hastanesine vatandaşların rahat bir şekilde ulaşım yapmalarını sağlamak için 6 yeni araç tahsis eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, araç içine yerleştirdikleri güvenlik sistemleri ile halkın kent içi ulaşımında güvenliğini en üst seviyede tutuyor. Yoğun kullanım noktası olan Bölge Hastanesine güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları için güvenlik sistemini vatandaşlarla buluşturan HBB Ulaşım Dairesi ekipleri, son olarak araç içinde kablosuz wi-fi ile toplu taşımada keyif veren bir yolculuk yapma imkânı sundu. Daha önce direk bölge hastanesine yolcu taşımacılığı yapan otobüsler şimdi güzergâh üzerindeki duraklarda yolcu indir bindir imkânı sunacak.
GÜZARGAH ÜZERİNDEKİ DURAKLARDA İNDİR-BİNDİR YAPILACAK
HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından hizmete sunulan otobüsler, belirlenen iki istikamet üzerinden seyir ederek Hatay Bölge Hastanesine ulaşım imkânı sunuyor. Birinci güzergâh, şehir merkezinin doğu yakasında yer alan Balıkçılar Çarşısı 103. Sokak’tan hareketle Yavuz Sultan Selim Caddesi- Atatürk Caddesi- Süleyman Demirel Caddesi- Yeni Yapılan Hastane Kavşağı ve Hastaneye varış olarak belirlendi. İkinci güzergâh ise Reyhanlı Şehitleri Kavşağı’ndan hareketle(HATSU Kavşağı), Mehmet Kafadar Caddesi, Çevre Yolu, Honda Kavşağı, Süleyman Demirel Caddesinin ardından Hatay Bölge Hastanesine vatandaşların ulaşımı sağlanıyor. Başlangıçta yalnızca ilk duraklardan yolcu alan otobüsler yeni uygulama ile güzergâh üzerinde bulunan duraklardan indir-bindir yapacak. HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan bu sistem ile yolcular kent merkezindeki güzergâh alanlarında da otobüsleri kullanarak Bölge hastanesine ulaşma imkânını bulmuş oldular.

Vatandaşlar Hatay Bölge Hastanesinin hizmete girdiği tarihten itibaren HBB Ulaşım Daire Başkanlığının uygulamaya koyduğu araç hizmetlerinden dolayı Ulaşım Daire Başkanlığına ve onların aracılığı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here