1.Samandağ Turizm Festivalinde Ünlü İsimler Halkla Buluşacak

0
355
turizm
turizm

Samandağ Turizm işletmecileri ve Yatırımcıları Derneği SATİYAD tarafından birincisi düzenlenen, Samandağ Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri, işadamları ve esnaf tarafından desteklenen 1. Samandağ Turizm Festivali 13- 19 Ağustos tarihleri arasında Ali İsmail Korkmaz Festival Alanında gerçekleşiyor.
Festival programında , Plaj Futbolu, Plaj Voleybol turnuvası, yerel ve Ulusal düzeyde sanatçıların konserleri, Bisiklet yarışı, sualtı dalışı, yelken sörfü ve doğa yürüyüşü etkinlikleri yer alıyor. Festivale ilgili SATİYAD yönetim kurulu adına başkan Tahsin Boğday tarafından yapılan açıklamada “ Bu yıl dernek olarak 1.sini düzenlediğimiz 1. Samandağ Turizm Festivaline Bütün Hatay Halkını davet ediyoruz. Festivalin amacı, adından da anlaşılacağı üzere Turizmi canlandırmak, ilçemizin sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri en iyi şekilde değerlendirerek tanıtımını yapmak. Sportif faaliyetlerle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve onları sağlıklı bir yaşama teşvik etmektir. Bu festivale destek veren başta İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Cahit Çelik’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Lütfü Savaş’a, Samandağ Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’e, sivil toplum kuruluşlarına, odalara , işadamlarımıza, vakıflara, Meydan, Çevlik ve Deniz Sitesindeki işletmeci arkadaşlarımıza, esnafımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Festival programı : 13 Ağustos saat 06:00’da öğretmen evinden Titus tüneline doğa yürüyüşüyle başlıyor. Saat 16:00’da futbol ve plaj voleybolu turnuvaları. 14 Ağustos: plaj futbolu , plaj voleybolu turnuvaları ve DJ Performans programı. 15: Ağustos: plaj futbolu , plaj voleybolu turnuvaları ve DJ Performans programı. 16 Ağustos: yerel sanatçılardan konser ve tiyatro etkinliği. 17 Ağustos: 20:30: Grup Unadikun konser Saat 22:00’da Grup Melez Konser. 18 Ağustos: saat 14:00’da Batık gemi civarı sualtı dalış etkinliği. Saat 20:30’da Sowt el zerrüb müzik grubu konser. 22:00’da Sanatçı Çelik koseri. 19 Ağustos saat 14:00’da Batık gemi civarı sualtı dalış etkinliği. Saat 16:00’da festival alanında rüzgar sörfü gösterisi. Saat 17:00’da Hz. Hızır Makamı önünden start alacak olan bisiklet yarışı. Saat 20:00’da Vaveyla İn konseri. saat 21:00’da kapanış konuşması ve ödül töreni. Saat 22:00’da İlyas Yalçıntaş konseri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here