“Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe” 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda Hizmetinizde

0
1547
Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe 1
Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe 1

Antakya Belediyesi, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda bu hafta faaliyete girecek olan ve Antakya’da ilk olma özelliğine sahip olan“Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe” ile down sendromlu, otizmli ve tüm engelli vatandaşlara umut olacak.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “15 Temmuz Milli İrade Parkımızda Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’yi hizmete sunarak Otizmli, Down sendromlu ve tüm engelli vatandaşlarımızın gelip rahatlıkla kullanabilecekleri bir sosyal tesis alanı oluşturduk.

Antakya Belediyesi olarak oluşturduğumuz bu özel alanda engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata kazandırmanın yanı sıra onlara çalışma imkanı sunarak maddi gelir elde etmelerine imkan sunacağız. Böylece hem engelli vatandaşlarımıza destek olacağız hem de birbirleriyle kaynaşmalarına vesile olacağız. Engelli vatandaşlarımızla her daim bir araya gelerek, onların engellerini ortadan kaldırmak ve Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sn. Başbakanımızın tüm belediyelere engelsiz bir şehir oluşturma konusunda talimatları oldu. Bizler de bu talimatları yerine getirmek için birçok hizmeti hayata geçirdik, ayrıca 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda oluşturduğumuz Otizm Sosyal Tesisi ve Umut Kafe ile engelli vatandaşlarımıza destek olacağız.

Oluşturduğumuz bu alanda, engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünerek lavabo, tuvalet, mescit gibi alanlar da yer alıyor. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın çalışacağı Umut Kafe’de çay, kahve, meşrubat, tost gibi ürünlerin satışı gelen vatandaşlara cüzi ücretlerle yapabilecek ve engelli kardeşlerimiz buradan gelir elde edebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz