Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıl Dönümünde Aziz Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

0
408
09
09

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yüce Türk milletinin üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü kutlandı.

28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 13.00’te Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na Valilik, Alay Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayıp saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

‘’İstiklal ve İstikbalimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk,

 

Çelenk sunma töreninden sonra, tüm imkânsızlıklara rağmen canları pahasına mücadele ederek Cumhuriyeti bize armağan eden Aziz Şehitlerimiz Antakya Şehitliği’nde düzenlenen törende saygıyla anıldı.

Törene Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Aydın Tetikoğlu, Erol Özkan, Bilal Ölmez, Mahmut Hersanlıoğlu ve Meral Batı Demirbaş, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kurum müdürleri, siyasi parti il temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here