39.Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Samandağ’da Sona Erdi

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde, Samandağ Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hatay İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi.
Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan Toplantı Salonunda gerçekleştirilen, bölgedeki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini girişimci adayları başarıyla tamamladı.
18-21 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimi Kobi Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter tarafından verildi.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde Kobi Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter, girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında kursiyerleri bilgilendirdi.
Eğitimin son gününde kursiyerler bir etkinlik düzenleyerek kısır yaptılar. Ayrıca Kobi Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter tarafından bağlama eşliğinde mini bir müzik dinletisi gerçekleşti.