Samandağ “Önce Çevre “Diyor

Samandağ Belediye Bakanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Samandağ Belediyesi ekipleri tarafından daha yeşil çevre ve daha yaşanabilir bir Samandağ için geri dönüşüm çalışmaları sürdürülüyor.
Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan okullar, sağlık kuruluşları ve işletmelerde biriktirilmiş olan 760 litre bitkisel atık yağ geri dönüşüme kazandırılmak üzere toplandı.
Samandağ Belediyesi ‘nden yapılan açıklamada, bitkisel atık yağların lavabolara dökülmemesi ve doğaya zarar vermeden bertaraf edilmek üzere geri dönüşüme kazandırılması gerektiği belirtİLerek; “Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde çevreye ve insana saygılı belediyecilik anlayışlı çerçevesinde geri dönüşüm çalışmalarımızı sürüyoruz. Bitkisel atık yağları geri dönüşüme kazandırarak atık yağları bir çevre sorunu olmaktan çıkartarak ülke ekonomisine katkıda bulunabiliriz. Bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla sürdürdüğümüz geri dönüşüm kampanyamız kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde bulunan işletmelerde biriktirilmiş olan bin 760 litre bitkisel atık yağ belediye ekiplerimizce toplandı. Atık yağları biriktirerek geri dönüşüme kazandırma noktasında duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Daha yaşanabilir bir Samandağ için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.