Şimşek; “ Amacımız Kaldırımları Daha Aktif Ve Uygun Kullanmak”

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ‘nce yapılan diğer çalışmalara da değinen Zabıta Müdürü önder Şimşek; “ Yaptığımız diğer bir çalışma da çarşı merkezinde bazı marketlerin yapmış oldukları merdivenlerin kaldırım hattında olduğunu tespit ettik. Bunlarla ilgili de İmar Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce oradaki noktalarımızı belirledik ve kaldırım ihlali olan yerlerde merdivenleri kaldırdık. Çevlik’te bir marketimizin merdivenini kaldırımdan kaldırdık. Çarşı merkezinde de bir tane maketimizin merdivenlerinin neredeyse %80’i kaldırım hattındaydı, o merdivenleri de kaldırarak kaldırımı vatandaşlarımızın kullanımına açtık.
Bizim vatandaşlarımızdan, esnafımızdan tek bir beklentimiz var. Biz; Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak amacımız asla ama asla vatandaşa ceza yazmak değildir. Bizim amacımız kaldırımları daha aktif, daha uygun bir şekilde vatandaşlarımızın kullanımına açmayı sağlamaktır.
Belediye Başkanımız sayın Av. Refik Eryılmaz’dan aldığımız talimatlar doğrultusunda vatandaşlarımızın kaldırımları olabildiğince etkin ve rahat bir şekilde kullanabilmeleri için kaldırım düzenlemeleri gerçekleştirdik. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız bizlere yardımcı olsunlar.
Lütfen yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim. Sahada çok farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Bizim vatandaşlarımızın ekmeği ile oynama gibi bir derdimiz yok. Vatandaşlarımız ve esnafımız ne yazık ki bizlere çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşatmakta. Lütfen birbirimizi anlayalım, birbirimize yardımcı olalım. O kaldırımda bizim, sizin, hepimizin çocukları yürüyecek. Allah muhafaza birilerinin başına bir şey gelir ise bunun hesabını kimse veremez. Herkes sınırını kaldırımın dışına taşıyacak. Vatandaşlarımız meyvesini, sebzesini kaldırımda değil dükkanının içinde satacak.” dedi.