Samandağ Belediyesi Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

0
23

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının açılması ile birlikte Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içinde bulunan okul kantinlerinde denetimlerini gerçekleştiriyorlar.
Eğitim kurumlarında satışı yasak olan enerji içecekleri, gazlı içecekler, aromalı içecekler (soğuk çay, ice tea), kolalı içecekler, kızartmalar, cipsler gibi satışa uygun olmayan gıda ve içecekler ile ilgili denetimlerin yanı sıra kantinlerin hijyeni ve gerekli belgeler denetleniyor.
Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının açılması ile birlikte Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisi, Veteriner Hekim ve Zabıta görevlisinden oluşan gıda denetim ekibi ile çocuklarımızın daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda beslenebilmesi için okul kantinlerine denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Okul kantinlerinde gazlı içecekler, enerji içecekleri, tatlandırıcılı ve çikolatalı ürünler gibi eğitim kurumlarında satışı yasak olan gıda ürünleri ile son tüketim tarihi geçmiş ürünler konusunda kantin isletmecileri uyarılıyor. Ayrıca kantinler hijyen, sağlık ve işyeri açma çalıştırma ruhsatı yönünden denetleniyor.” İfadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here