Büyükşehir’den Öğrencilere Yangın Tatbikatı Ve Eğitimi

0
156
Sivil Savunma Haftası 1
Sivil Savunma Haftası 1

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Sivil Savunma Haftası” dolayısıyla Defne Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nde yangın tatbikatı ve eğitimi gerçekleştirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü acil olaya zamanında doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da öğrencileri bilinçlendiriyor.

Yangın öncesinde alınması gereken tedbirlerden bahseden eğitmenler, yangın anında doğru davranış şekilleri, yangına müdahale teknikleri, yapılması gerekenler ve yangın sonrasında yapılacaklar hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Ayrıca okulun bahçesinde temsili olarak yangın olayı gerçekleştirilerek itfaiyecilerin yangına müdahalesi canlandırıldı.
TATBİKATIN AMACI CAN VE MAL KAYBINI EN AZA İNDİRMEK
HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vermiş olduğu eğitimlerle her türlü doğal ve beşeri afete zamanında doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da bilinç aşılamayı hedeflediklerini belirtti.
Öğrencilerin sordukları soruları da yanıtlayan itfaiye eğitmenleri, okulda veya sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri doğal afet ve yangınlara karşı önleyici tedbirler almalarının önemine değindi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here