Vali Doğan Kırıkhan’da Covid-19 Denetimi Yaptı

0
94

Hatay Valisi Rahmi Doğan, korana virüs tedbirleri kapsamında 81 İl’de eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde “Sağlık İçin Hepimiz İçin Denetim” sloganıyla, Kırıkhan İlçemizde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek maske takılmasının önemini konusunda uyarılarda bulundu.

10 Eylül 2020 Perşembe günü saat 11.00’de ülkemizde artan korona virüs vakalarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amaçlı, Kırıkhan ilçemizde gerçekleştirilen denetimlerde Vali Doğan “Bugün Türkiye genelinde 81 ilde bütün Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Daire Müdürlerimiz, İdare Amirlerimiz ve Belediye Başkanlarımız maske mesafe ve hijyen kurallarına riayet edelim diye hatırlatma yapıyor, denetimleri arttırıyoruz. Önümüzdeki günlerde denetimleri biraz daha yoğunlaştıracağız daha sıkı yapmaya çalışacağız, malum virüsle ilgili bütün dünyada bir sıkıntı var. Bilinen tek çözümü maske mesafe ve hijyen kurallarına uymak, biz bugün bir hatırlatma yaptık ceza yazma niyetinde değiliz, kimseyi cezayla bu önlemleri aldırma niyetinde değiliz. Vatandaşlarımıza hatırlatıyoruz. Denetimleri Hatay’ın her tarafında ilçe ilçe yapıyoruz. Önceki hafta Reyhanlı’da yapmıştık bugün Kırıkhan’dayız önümüzdeki hafta Dörtyol’da yapacağız. Kırıkhan’da maskeyi yaygın bir şekilde insanlarımız kullanıyor mesafeye dikkat ediyor, zaten Kırıkhan’da virüs itibari ile baktığımızda korunaklı ilçelerimizden bir tanesi, inşallah bundan sonraki süreçte de bu tedbiri devam ettireceğiz dedi.

Gazetecilerden gelen “Sağlık Bakanlığının son 7 gün içindeki verilerinde Covid-19 raporuna göre, Hatay için 0,9 ile en düşük vakanın görüldüğü ve il genelinde yapılan denetimlerde de birinci il oldu. Bunun için düşünceleriniz nedir?” sorusu üzerine;

Vali Doğan,”Hatay, verilerinin iyi olmuş olması rehavete kapılacağımız anlamına gelmiyor, aksine tedbirlerimizi daha da arttıracağız. Bu konuda bütün kurumlarımız, birim amirlerimiz, emniyetimiz, jandarmamız, sağlık teşkilatımız canla başla çalışıyorlar. Birilerinin ihmalkârlığı birilerinin gevşek davranması sağlık teşkilatımıza, sağlık personelimize ilave yük getiriyor. Öncelikle bunun hesabını yapmamız lazım, son birkaç ay içerisinde devletimiz 7-8 tane çok büyük hastane açtı. Bunlar çok önemli yatırımlar, ancak bu yatırımlarımız var diye tedbirsiz davranıp bu virüsün yayılmasına izin vermemeliyiz. İl olarak Bakanlığımızın tüm tedbirlerini harfiyen uygulamaya çalışıyoruz, buda bir başarı getirdi. Hedef virüsün tamamen ortadan kalkması bunun gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımıza buradan tekrar şükranlarımı sunuyorum. Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Sağlık Teşkilatıma, Emniyet Teşkilatıma, Jandarma Teşkilatına Vefa Destek Gruplarına görev alan tüm kamu kurum kuruluşları temsilcilerine yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. ”dedi.

Denetimlerde Vali Doğan’a, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Kaymakam Vekili Hassa Kaymakamı Kadir Yurdagül, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Oadsı Başkanı Numan Bölükbaşı, Kırıkhan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Toklucu ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here