Antakya ve Defne’nin 2021 yılı gösteri yürüyüşü ve miting alanları belirlendi

0
948
miting
miting

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin Toplantı Yeri ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhının Belirlenmesi bölümünün 3. maddesinin (a) bendi gereğince;

Antakya ve Defne İlçelerinde gerçekleştirilecek gösteri ve yürüyüşlerin yapılabileceği alan ve güzergâhlar, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nda belirtilen esaslar çerçevesinde Valilik Makamının 28.12.2020 tarih ve 41489 sayılı olurları ile belirlenmiş olup,

Buna göre Antakya İlçesi için;

Birinci Alan: Akevler Mahallesi Rüstem Tümer Paşa Caddesi (Işık Caddesi) üzerinde bulunan Mezarlık önü ilk toplanma alanı olup, Rüstem Tümer Paşa Caddesi üzerindeki mezarlık önünden başlayarak, Fatih Caddesi istikameti yürüyüş güzergâhı, Fahri Korutürk Caddesi ile Rüstem Tümer Paşa Caddesinin kesiştiği kavşak (Beyhan Gencay Ortaokulu önündeki boş alan) son toplanma (Miting) alanı olarak tespit edilmiş, Dağılma güzergâhı olarak; Fahri Korutürk Caddesi ve Rüstem Tümer Paşa Caddesinin her iki istikameti olarak belirlenmiştir.

İkinci Alan: Ekinci Mahallesi Yol Kavşağı (Pehlivan Döner Önü) ilk toplanma alanı olup, Ekinci Yol Kavşağından başlayarak 75. Yıl Bulvarı yürüyüş güzergâhı olarak tespit edilmiş ve Şükrü Balcı Caddesi ile 75. Yıl Bulvarının kesiştiği kavşak içerisindeki boş alan toplanma alanı (Miting alanı) olarak belirlenmiştir. Dağılma güzergâhı olarak, Şükrü Balcı Caddesi ve 75. Yıl Bulvarının her iki istikameti uygun görülmüştür.

Defne İlçesi için;

Sümerler Mahallesi Harbiye Caddesi üzerindeki Doğuş Okulları önü ilk toplanma alanı, Özel Doğuş Okulları önünden başlayarak, Lazkiye Caddesini takiple Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi yanı ve Şükrü Güçlü Bulvarı üzerinden Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi önü Miting Alanına kadar yürüyüş güzergâhı, Sümerler Mahallesi Şükrü Güçlü Bulvarı Kuzey ve Güney istikameti ile Şehit Er M. Çalışkan Caddesinden Doğu istikametine 15. sokak üzerinden Batı istikametine dağılma güzergâhı olarak belirlenmiştir.

miting
miting

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz