Samandağ Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

0
910
samandag bel
samandag bel

Samandağ Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında bir süredir görüşmeleri devam eden Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Samandağ Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Samandağ Belediye başkanı Av. Refik Eryılmaz, Sendika Hatay İl Temsilcisi Yusuf Berkyürek Belediye Başkan Yardımcıları, Sendika işyeri temsilcileri ve belediye personelleri katıldı. Toplu İş Sözleşmesiyle birlikte Samandağ Belediyesi’nde en düşük net ücret ikramiyeler hariç 3167 lira olurken yıllık ikramiye ise iki katına çıkarıldı. Sözleşme ile birlikte sosyal haklarda da iyileştirme gerçekleştirildi.
İmza töreninde açıklama yapan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz: ”Emek en yüce değerdir, felsefesiyle ilerlediğimiz bu yolda her zaman emekçi kardeşlerimizin yanında olacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. İmzaladığımız bu sözleşme ile emekçi kardeşlerimizin hem maaşlarında hem de sosyal haklarında iyileştirme gerçekleştirdik. Belediyemizde en düşük net ücret ikramiyeler hariç net 3167 lira oldu. Ayrıca yıllık verilen ikramiyeyi 2 katına çıkardık .Herkesin bildiği gibi Pandemi dönemi, İmar Planı’nın olmayışından kaynaklı ekonomik sorunlardan dolayı ciddi tasarruflar gerçekleştirdik. Bu tasarrufla birlikte çalışanlarımızın maaşlarını zamanında ödedik. Emekçi kardeşlerimiz, her ay maaşlarını eksiksiz ve zamanında alacaklar. Ben bunu her zaman diyorum; Gerekirse ben maaşımı almam ama emek sarf eden bu kardeşlerimizin maaşlarını ve haklarını onlara zamanında veririz. Biz, veremeyeceğiz maaşın altına imzamızı atmayız. Bu sözleşmenin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Daha sonra söz alan Sendika Hatay İl Temsilcisi Yusuf Berkyürek:“Şu anda dünyada süregelen bir ekonomik sorun var ve buna rağmen emekçilerin refah seviyesini düşünerek bütün şartları zorlayarak en uygun kararı verdik. İşçinin refahı için her zaman elimizden geleni yapacağız. Emekten yana tavrı için Samandağ Belediye Başkanı AV. Refik Eryılmaz’a huzurlarınızda teşekkür ediyor alınan kararların bütün emekçilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

samandag bel