SAMANDAĞ’DA PARKLARA ÇİRKİN SALDIRI

0
632
parklar tahrip edildi 2
parklar tahrip edildi 2

Samandağ Belediyesi tarafından yapılan parklarda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından oyun grupları sökülerek tahrip edildi.
Samandağ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, halka ait bu alanların tahrip edilerek kullanılmaz hale getirilmesinin kabul edilemez bir davranış olduğu belirtilerek; “ Maalesef bugün yine halkımızın ortak malı olan parklarımızda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından parklarımızdaki oyun gruplarına zarar verilmiş, salıncaklar çalınmıştır. Deniz Mahallesi Hz. Hızır Parkı, Yeni Mahalle Yağmur&Gökhan Çobancı Parkı ve Mızraklı Mahallesi’nde bulunan Parktaki salıncak ve oyun grupları sökülerek zarar verilmiştir. Parklar ve ağaçlandırmalar gibi hizmetler kalıcı hizmetlerdir. Bu hizmetlere zarar verenler sadece belediyenin değil bütün halkın malına zarar vermektedirler.
Bizler kırılan ve onarım ihtiyacı olan oyun gruplarımızı onarıyor, yenilenmesi gerekenleri de yeniliyoruz. Ancak, halkımızın ortak malı olan bu parklarımızın bu şekilde tahrip edilmesi kabul edilebilecek bir davranış değildir. Daha önce de parklarımızda ektiğimiz ağaçlarımız ve yerleştirdiğimiz banklar kırılmış, çöp bidonları tahrip edilmişti. Bu çirkin saldırıları yapan kötü niyetli şahıs veya şahısları kınıyoruz. Belediyenin, ilçedeki bütün parkların başına gece gündüz bir bekçi dikme gibi bir durumu söz konusu değildir. Bu anlamda, vatandaşlarımızın kendi parklarına, kendi değerlerine sahip çıkmaları konusunda daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

parklar tahrip edildi 1
parklar tahrip edildi 1
parklar tahrip edildi 2
parklar tahrip edildi 2
parklar tahrip edildi 3
parklar tahrip edildi 3